YATIRIMLARIMIZ

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Acıselsan Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş. Denizli Acıpayam’da 12 Nisan 1973 tarihinde bölge halkı tarafından kurulan Acıselsan 210.848 m2 arsa üzerinde kurulu, 8.843 m2 kapalı alanda sodyum karboksimetilselüloz (Na CMC) üretimi ile iştigal etmektedir. 2011 yılının son çeyreğinde Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen özelleştirme ihalesini Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. kazanarak 24 Ocak 2012 tarihinde ÖİB'ye ait %76.8 hisseyi satın almıştır. Acıselsan halka açık bir şirket olup, şirket payları BIST Ana Pazar’da işlem görmektedir.

Acıselsan, 2012 yılında başladığı kapasite artırım çalışmaları ile ilk etapta kapasitesini yıllık 4.200 ton'dan 7.200 ton'a çıkartacak makina ve teçhizat yatırımını hayata geçirmiştir. Türkiye'de CMC üretimi yapan beş şirket bulunmaktadır.

http://www.aciselsan.com.tr


Profreight Taşımacılık Hizmetleri A.Ş.

Verusaturk Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. lojistik sektöründe faaliyet gösteren, Profreight Lojistik'e % 44 oranında girişim sermayesi yatırımı yapmıştır. Profreight Lojistik 2003 yılında kurulmuş olup, tüm sektörlere kara yolu taşımacılığı, deniz yolu taşımacılığı, demir yolu ve hava yolu taşımacılığı,proje taşımacılığı, intermodal taşımacılık ve depolama hizmetleri sunmaktadır. Profreight'in ortak firmaları 20 seneden uzun bir süredir çok uluslu firmalara çeşitli alanlarda hizmetler vermektedir.

Profreight Lojistik, aynı zamanda deniz taşımacılığı alanında faaliyet gösteren ve 2000 yılında kurulmuş olan Reba Denizcilik Hizmetleri A.Ş'nin %100'üne sahiptir.

Profreight, dünyanın en büyük lojistik firmalarından Samskip'in Samskip GmbH, Bremen ofisiyle %49 oranında ortak olduğu Samskip Denizcilik Hizmetleri A.Ş.'yi kurmuştur. Bu şirket, Türkiye ve Hazar Denizi arasında gemi kiralama ve işletme organizasyonları faaliyeti yapmaktadır.

http://www.profreight.com.tr

Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş.

Verusaturk GSYO tarafından %39 oranında girişim sermayesi yatırımı yapılan Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş., Telekom ve Finans sektörlerinde uzun yıllar görev yapmış üst düzey yöneticiler tarafından 2005 yılında kurulmuştur.

Kafein; Anahtar Teslim Proje Hizmetleri, Proje Destek, Dış Kaynak Hizmetleri, Servis Yönetimi, Operasyon Yönetimi, Operasyon Desteği ve Yazılım Tasarımı ve Geliştirilmesi gibi hizmetler sunmaktadır. Türkiye'nin en büyük Telekom ve Sigorta Şirketlerine, Bankalara, Uluslararası Perakende ve Üretim Firmalarına hizmet vermektedir.

http://www.kafein.com.tr/

Kafein

Smartiks Yazılım A.Ş.

Verusaturk GSYO tarafından %40 oranında girişim sermayesi yatırımı yapılan Smartiks, müşterilerine yüksek teknoloji bileşenlerini kullanarak, etkin iş çözümleri üretmek, aynı zamanda konularında uzman kadrosu ile yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmetleri vermek amacı ile 2006 yılında kurulmuştur.

Smartiks, kurumların kendi özel ihtiyaçlarından doğan yazılım gereksinimlerini karşılamak için kurumsal yazılımlar üretmektedir. Yazılımların içeriği ve kapsamı tamamen kurumun iç süreç ve gereksinimlerine göre hazırlanmaktır. Şirket; Veri Ambarı, Veri Entegrasyonu, Veri Kalitesi ve Konsolidasyon, Dashboardlar, analitik raporlar ve skor kartlarıyla kararlı, modern ve optimize bir veri yönetimi alt yapısı sunmaktadır.

 

http://www.smartiks.com.tr

 

Smartiks

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.

Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.; 2015 yılında kurulmuş olup, Enerji sektöründe faaliyet göstermektedir. Şirketin ödenmiş sermayesi 70.000.000 TL olup, %51'i şirketimize %49'u  Verusa Holding'e aittir.

Pamukova, Türkiye'nin yenilenebilir enerji üretim alanının önemli oyuncularından olan Enda Enerji Holding A.Ş.'ye %19,50 oranında ortak olmuştur.

Aynı zamanda Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., Erzurum ilinde yer alan hidroelektrik santralin sahibi İklimya Elektrik Üretim A.Ş.'ye %94,44 oranında ortaktır.

 

http://www.pamukovaelektrik.com.tr/

 

Pamukova

Enda Enerji Holding A.Ş.

Hakim ortağımız Verusa Holding A.Ş., Türkiye'nin yenilenebilir enerji üretim alanının önemli oyuncularından Enda Enerji Holding A.Ş.’ ye  %4,15 oranında ortaktır. Şirketimizin %51, Verusa Holding’in %49 oranında pay sahibi olduğu Pamukova Elektrik Üretim A.Ş.’nin de Enda Enerji Holding A.Ş.’de %19,50 oranında ortaklığı bulunmaktadır.

Ödenmiş sermayesi 234.000.000 TL olan Enda Enerji Holding A.Ş., toplam 8 santralde elektrik üretimi yapmaktadır. Enda’nın ve bağlı ortaklıklarının sahip olduğu 5 adet hidroelektrik  (HES), 2 adet doğalgaz çevrim (DÇS), 1 adet jeotermal elektrik santralinin (JES) toplam kurulu kapasitesi 273 MW ’tır.

Enda Enerji Holding A.Ş. hız kesmeden yatırımlarına devam etmektedir. Yatırım büyüklüğü yaklaşık 110.000.000 ABD doları olan ve Mayıs 2016 tarihinde işletmeye alınması beklenen 5 adet Rüzgar Enerji Santrali’nin ( RES) toplam kurulu gücünün 73 MW olması beklenmektedir. Kurulu gücü 24 MW olan bir adet Hidroelektrik Santrali’ de Enda A.Ş.’nin yatırım planları arasında yer almaktadır. Bu yatırımlar sonucunda Enda Enerji Holding A.Ş.’nin toplam kurulu gücünün 370 MW’a ulaşması hedeflenmektedir.


http://www.endaenerji.com.tr/

Enda2

 

Reba Denizcilik Hizmetleri A.Ş

Profreight Lojistik, deniz taşımacılığı alanında faaliyet gösteren ve 2000 yılında kurulmuş olan Reba Denizcilik Hizmetleri A.Ş'nin %100'üne sahiptir. Reba Denizcilik Hizmetleri A.Ş. kara, deniz, demir ve havayolu ile ve Türkiye dahilin de ve yabancı ülkeler arasında taşımacılık yapmak, yaptırmak, taahhütlere girmek, gemi acenteliği ve yük komisyonculuğu yapmaktadır.


http://www.rebaship.com

Reba

İklimya Elektrik Üretim A.Ş

Şirket’imizin % 51 oranında iştirak ettiği Pamukova Elektrik Üretim A.Ş., İklimya Elektrik Üretim A.Ş.'nin hisselerinin %94,44'üne sahiptir.

İklimya Elektrik Üretim A.Ş., Erzurum ilinde yer alan, 7,49 MW kurulu güce sahip halen üretimdeki hidroelektrik santralin (HES) sahibidir.


Iklimya2